Koncepcja
Projekt
Realizacja
Zobacz więcej

Kontener chemiczny, magazyn środków chemicznych

SAAUT Warszawa > Realizacje > Kontener chemiczny, magazyn środków chemicznych

Wiele firm wykorzystuje różnego rodzaju środki chemiczne w codziennej działalności. Ich składowanie często jest kłopotliwe. Chemia jest również wykorzystywana w różnych gałęziach przemysłu jako dodatki chemiczne do produkcji. Ich przechowywanie wiąże się ze spełnieniem aktualnie obowiązujących przepisów. W związku z tym świetnym rozwiązaniem okazuje się kontener chemiczny, magazyn środków chemicznych, a jeżeli dodatkowo jest w pełni zautomatyzowany produkcja staje się prostsza i bezpieczniejsza.

Wykonujemy systemy automatyki, układy sterowania do dozowania chemii, środków chemicznych. Wraz z naszym partnerem biznesowym możemy Państwu dostarczyć gotowy w pełni zautomatyzowany kontener dozowania środków chemicznych dla Państwa produkcji. 

Kontenery chemiczne:

  • kontenerowe magazyny na zbiorniki typu Mauzer
  • kontenerowe magazyny na beczki
  • kontenerowe magazyny do stref wybuchowych EX/ATEX
  • kontenery na dodatki chemiczne
  • kontenery ze zbiornikami i systemem tankowania
  • kontenery chemiczne z systemem dozowania chemii
Kontener chemiczny
Węzeł betoniarski
Kontener chemiczny

Kontener chemiczny na dodatki

Chemia wykorzystywana jest w różnych gałęziach przemysłu. Jest to proces bardzo często zautomatyzowany polegający na dozowaniu środków chemicznych do produkcji. Dozowanie chemii możemy spotkać na węzłach betoniarskich, oczyszczalniach ścieków czy innych zakładach przemysłowych. Kontener na dodatki chemiczny może zostać wykonany z pełnym systemem sterowania. W kontenerze mogą zostać zabudowane pompki dozujące elektryczne czy pneumatyczne. Dodatkowo kontenery według potrzeb mogą zostać wyposażane są w oświetlenie, wentylację, klimatyzację, pomiar i monitoring temperatury, czujnik wycieku, system gaszenia, tryskacze, centralę przeciwpożarową, lokalne wyciągi, system tankowania zbiorników i wiele innych.

W celu dokładnego zapoznania się z możliwościami kontenerów chemicznych zapraszamy do kontaktu.