Koncepcja
Projekt
Realizacja
Zobacz więcej

Automatyka kotłów

SAAUT Warszawa > Automatyka kotłów

Zapewnienie odpowiedniego komfortu termicznego w budynkach, niezależnie od temperatury zewnętrznej, będzie bardzo proste w przypadku użytkowania nowoczesnych instalacji grzewczych. Przeznaczona do zarządzania nimi automatyka kotłów, którą dostarczamy, niesie za sobą wiele istotnych korzyści! Po odpowiedniej konfiguracji samodzielnie kontroluje temperaturę w pomieszczeniach oraz proces spalania paliw, bez konieczności ingerencji użytkownika. Te praktyczne urządzenia znajdują zastosowanie zarówno w domach, jak i firmach, w tym zakładach przemysłowych. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, w ramach której sprzedajemy nowoczesny sprzęt do obsługi systemów grzewczych i zajmujemy się jego instalacją.

Automatyka kotłów
Wezel ciepla
Pompy Willo

Nowoczesna automatyka kotłów

Sterowniki do obsługi systemów grzewczych samodzielnie kontrolują proces spalania. Mając nowoczesną automatykę do kotła, można między innymi w prosty sposób zmieniać temperaturę, do jakiej ogrzewane ma być wnętrze budynku – robi się to zdalnie, bez konieczności odwiedzania kotłowni. Do sterowania wykorzystywany jest intuicyjny w obsłudze panel. Jest to niezwykle przydatne zarówno w okresie zimowym, jak i w sezonie wiosennym lub jesiennym, gdy częste, wysokie dobowe wahania temperatury zmuszają do regularnego włączania bądź wyłączania ogrzewania. Dodatkowo, w przypadku użytku domowego, stanowi to ogromne udogodnienie dla osób starszych lub niepełnosprawnych.

Sterowniki do kotłów

Choć elektroniczne sterowniki wygląda niepozornie, to właśnie dzięki nim praca całej instalacji ogrzewającej budynek lub wodę jest efektywniejsza. Automatyzacja kotłów grzewczych gwarantuje poprawne działanie systemu, a więc m.in. pomp, wentylatorów, podajników paliwa czy zaworów. Urządzenia ciągle monitorują proces spalania, co przekłada się zarówno na utrzymanie odpowiedniej temperatury, jak i optymalizację kosztów ogrzewania.

Wydajne podajniki obsługiwane przez automatykę

Nowoczesne rozwiązania pozwalają uniknąć wysiłku związanego z koniecznością nieustannego dosypywania opału, zasilającego kocioł. Automatyka steruje bowiem podajnikiem, który gdy tylko zachodzi taka potrzeba, dodaje paliwo dla podtrzymania procesu spalania oraz utrzymania zadanej temperatury. Dostarczamy urządzenia, które współpracują z systemami grzewczymi wykorzystującymi m.in. eko groszek, miał węglowy czy pellet.

Niezawodne dmuchawy i wentylatory

Ogromne znaczenie mają również komponenty przyspieszające rozpalanie pieca, a także usprawniające cały proces spalania. Lepsza cyrkulacja powietrza gwarantuje wyższą wydajność ogrzewania oraz ogranicza zjawisko wydostawania się ciepła przez komin. Dmuchawy i wentylatory wykorzystywane w automatyce kotłów to komponenty o wysokiej mocy, które pomogą Państwu zadbać o odpowiednią temperaturę wnętrz.

Automatyka kotłów – skuteczne ogrzewanie wody i pomieszczeń

Nowatorskie sterowniki do instalacji grzewczych sprostają oczekiwaniom wszystkich osób, które chcą zapewnić sobie ciepło bez nadmiernego wysiłku. Odpowiednia temperatura powietrza i wody w domu czy firmie to podstawa dla właściwego funkcjonowania w chłodniejszych okresach roku. Zachęcamy do zamawiania u nas profesjonalnej automatyki kotłów – dostarczamy najlepsze rozwiązania na rynku!