Koncepcja
Projekt
Realizacja
Zobacz więcej

Programowanie PLC

Programowanie PLC

Firma SAAUT Sp. z o.o. jest integratorem systemów sterowania co czyni nas ekspertami w dziedzinie programowania sterowników PLC.  Sercem każdego systemu automatyki przemysłowej są sterowniki swobodnie-programowalne PLC. Wykonujemy oprogramowanie większości dostępnych na rynku sterowników PLC.

Czym jest programowanie PLC?

Sterowniki PLC (Programmable Logic Controller) są autonomicznymi urządzeniami mikroprocesorowymi mającymi za zadanie sterować pracą maszyn, procesów na podstawie napisanego przez programistę oprogramowania. Sterowniki PLC są sercem systemu sterowania. Posiadają ustandaryzowane wejścia oraz wyjścia pozwalające dostarczyć informację o aktualnym stanie urządzeń jak i pozwolić nimi sterować – załączać/wyłączać/regulować. Programowanie PLC opiera się na urzeczywistnieniu opracowanych wcześniej algorytmów poprzez stworzenie logicznego programu umieszczonego w pamięci sterownika PLC. 

Siemens HMI
TIA Portal
ET200SP Programowanie

Jaki sterownik wybrać?

Większość czołowych dostawców w branży automatyki przemysłowej posiada w swojej ofercie sterowniki swobodnie programowalne PLC. Są to między innymi Siemens, Schneider Electric, Mitsubishi, Allen Bradley czy Beckhoff. Odpowiedni sterownik zapewnia bezpieczeństwo i bezawaryjność maszyn czy procesów. Odpowiednie oprogramowanie inżynierskie pozwala programiście w optymalny sposób tworzyć programy, co bezpośrednio przekłada się na czas realizacji projektu oraz jego efekt końcowy . Firma SAAUT od wielu lat współpracuje i tworzy oprogramowanie na większości sterowników dostępnych na rynku. Wybór producenta jak i samej konfiguracji sterownika zależy indywidualnie od projektu lub Państwa preferencji.