Koncepcja
Projekt
Realizacja
Zobacz więcej

Kotłownia kontenerowa – grzanie betonu dla węzła betoniarskiego

SAAUT Warszawa > Realizacje > Kotłownia kontenerowa – grzanie betonu dla węzła betoniarskiego

Produkcja betonu jest ściśle uzależniona od warunków atmosferycznych. W regionach/krajach gdzie zimy są długie, a temperatura spada bardzo mocno najwyższą jakość betonu zapewni nam kotłownia kontenerowa – grzanie betonu dla węzła betoniarskiego.

Nasz partner biznesowy LEIMRO Sp. z o.o. jest producentem kontenerowych kotłowni dla węzłów betoniarskich które zapewniają produkcję dużej ilości gorącej wody tym samym efektywnie grzejąc kruszywa, będące podstawowym składnikiem betonu.

Zachęcamy do kontaktu, a pokierujemy Państwa do właściwej osoby z zespołu LEIMRO Sp. z o.o. aby przygotowała dla Państwa najlepszą ofertę

Kotłownia kontenerowa to:

  • produkcja gorącej wody w dużych ilościach w krótkim czasie
  • sekwencyjne grzanie kruszyw w silosach
  • 100% energii zostaje wykorzystane w procesie
  • efektywność energetyczna dzięki niespotykanej sprawność w stosunku do klasycznej kotłowni
  • kotłownia zasilana lekkim olejem opałowym i/lub gazem
  • dostawa ciepłej wody do mieszanki betonowej
  • dostawa ciepłej wody go ogrzewania hal/biurowca
  • dostawa ciepłej wody do ogrzewania form do prefabrykacji
  • dostawa ciepłej wody do mycia/napełniania wozów betoniarskich
Kotłownia kontenerowa
Kotłownia gazowa
Węzeł betoniarski
Magazyn techniczny

Czym jest kotłownia kontenerowa do grzania betonu?

Kotłownia kontenerowa LEIMRO jest urządzeniem służącym do produkcji bardzo dużej ilości gorącej wody w krótkim czasie która jest składnikiem betonu produkowanego na węźle betoniarskim. Dodatkowo energia/gazy które w klasycznej kotłowni trafiają w komin spalinowy są w całości wprowadzane do silosów kruszyw pozwalając je rozmrozić/podgrzać. Dzięki temu 100% wyprodukowanej energii trafia w proces produkcyjny, czyniąc kotłownię LEIMRO bardzo oszczędnym w eksploatacji urządzeniem w porównaniu do klasycznej kotłowni. Grzanie kruszyw poprzez gazy spalinowe przyśpiesza proces produkcyjny i daje możliwość produkcji najwyższej jakości betonu nawet w bardzo ciężkich warunkach temperaturowych.  

Dodatkowe funkcje kotłowni kontenerowej

Kotłownia kontenerowa LEIMRO ma możliwość produkcji bardzo dużej ilości gorącej wody w krótkim czasie dlatego oprócz wykorzystania jej w mieszalniku węzła betoniarskiego może posłużyć do grzania hal czy biur. Kotłownia ma zabudowany zbiornik wody o pojemności 6m3 z którego gorąca woda poprzez dodatkowe układy pompowo – wymiennikowe  trafia do kaloryferów czy nagrzewnic na halach. LEIMRO również produkuje takie zestawy wymiennikowe do których SAAUT dostarcza układy sterowania. Gorąca woda wyprodukowana w kotłowni kontenerowej jest również wykorzystywana na zakładach prefabrykacji betonu. Za jej pośrednictwem grzane są formy do prefabrykacji. Dodatkowo gorąca woda na węźle betoniarskim jest wykorzystywana do mycia i napełniania samochodów tzw. gruszek które dostarczają gotowy beton na inwestycję.

Dlaczego kotłownia kontenerowa LEIMRO a nie klasyczna kotłownia?

Kotłownia kontenerowa LEIMRO 100 % wyprodukowanej energii wprowadza w proces produkcyjny. Dodatkowo gazy spalinowe dzięki specjalnemu rozwiązaniu technologicznemu będącemu „know-how” firmy LEIMRO penetrują cały silos rozmrażając/podgrzewając go. Klasyczne kotłownie niestety nawet jeżeli mają doprowadzone spaliny do silosów, nie mają takiej efektywności, która finalnie przekłada się na zmniejszone koszty eksploatacyjne właściciela węzła betoniarskiego. Wszystkie te elementy wpływają, iż kotłownia kontenerowa LEIMRO jest najefektywniejszym rozwiązaniem dla węzłów betoniarskich.  

W celu dokładnego zapoznania się z możliwościami kotłowni zapraszamy do kontaktu, a przekierujemy Państwa do właściwej osoby która przedstawi Państwu możliwości kotłowni kontenerowej LEIMRO.