Koncepcja
Projekt
Realizacja
Zobacz więcej

Automatyka przemysłowa

Automatyka przemysłowa

SAAUT z powodzeniem realizuje projekty w branży automatyki przemysłowej. Począwszy od koncepcji, aż po wdrożenie realizujemy złożone systemy sterowania oparte o produkty renomowanych firm m.in. Siemens, Eaton czy Rittal. Jesteśmy integratorem systemów automatyki.

Specjalizacją firmy SAAUT jest automatyka przemysłowa, której wdrażaniem w zakładach produkcyjnych zajmujemy się od wielu lat. Naszym Klientom proponujemy w tym zakresie kompleksowe usługi, obejmujące doradztwo w kwestii doboru najlepszych rozwiązań, opracowanie koncepcji systemu automatyki, następnie montaż poszczególnych urządzeń i zaprogramowanie całego systemu, a także jego uruchomienie. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, starając się za każdym razem dostarczyć Klientowi najlepiej dopasowane rozwiązania pod względem efektywności i oczekiwań. 

Oferujemy:

SAAUT
GASSTATION
EATON

Nowoczesne systemy automatyki i sterowania 

Proponowane przez naszą firmę systemy sterowania i automatyki przemysłowej oparte są o najlepsze produkty dostępne na rynku. Korzystamy ze sterowników i oprogramowania takich renomowanych firm, jak m.in. Siemens, Schneider Electric, Eaton, Beckhoff, Weintek czy Rittal. Dzięki temu jesteśmy w stanie sprostać największym wymaganiom w zakresie optymalizacji i regulacji procesów. Własny zakład prefabrykacji umożliwia nam przygotowanie dla naszych Klientów takich elementów, jak szafy automatyki, pulpity sterownicze czy rozdzielnie elektryczne i zasilające. Naszym atutem jest doświadczenie, które pozwala nam realizować najbardziej ambitne projekty, a także zapewnić najwyższy standard usług. Nasi Klienci mogą liczyć nie tylko na kompleksowe wdrożenie automatyki przemysłowej, ale także na późniejszą zdalną diagnostykę urządzeń i systemów sterowania oraz pełny ich serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Czym jest automatyka przemysłowa?

Automatyka przemysłowa to dziedzina zajmująca się układami sterowania dla procesów technologicznych. System automatyki przemysłowej składa się z urządzeń pomiarowych (np. przetworniki temperatury, poziomu, ciśnienia, przepływomierze, dalmierze, czujniki optyczne, czujniki dwustanowe itd.) oraz z urządzeń wykonawczych (np. silniki, pompy, zasuwy, siłowniki). Wszystkie te urządzenia są zintegrowane i połączone zazwyczaj w rozdzielnicach elektrycznych – szafach sterowniczych. W zależności od skomplikowania układu, logika działania (sterowanie) wykonane jest bezpośrednio poprzez odpowiednie połączenia elektryczne urządzeń lub poprzez sterowniki swobodnie programowalne PLC (Programmable Logic Controller). Programista na podstawie wytycznych technologicznych (algorytmów działania) wykonuje oprogramowanie, które w sposób rzeczywisty steruje urządzeniami wykonawczymi na podstawie sygnałów otrzymanych z urządzeń pomiarowych. W zależności od rodzaju procesu i jego skomplikowania systemy automatyki przemysłowej swoją wielkości i zaawansowaniem dostosowywane są do potrzeb finalnych układów którymi sterują.

Czym jest oprogramowanie w automatyce przemysłowej?

Sercem w większości układów automatyki przemysłowejsterowniki PLC. To za pomocą odpowiednio napisanych programów (zaszytych algorytmów) układy działają zgodnie z ich przeznaczeniem. Rolą dobrego programisty jest, aby programy przewidywały wszystkie możliwe zdarzenia mogące wystąpić w układzie, a układ odpowiednio zareagował, gdy te zdarzenia nastąpią. Kolejnym etapem, w którym mamy doczynienia z oprogramowaniem są elementy, za pomocą których użytkownik może wpływać na urządzenia, procesy. W przypadku prostych układów zazwyczaj idealnym rozwiązaniem okazuje się dotykowy panel operatorski klasy HMI (Human Machine Interface). Programista odpowiednio tworząc ekrany panelu tworzy interfejs użytkownika z urządzeniem – procesem. Na panelu dotykowym użytkownik kontroluje aktualny stan systemu automatyki przemysłowej. Może również wpływać na niego zmieniając podstawowe parametry przygotowane wcześniej przez programistę. W przypadku bardziej rozbudowanych układów zamiast paneli HMI stosuję się stacje operatorskie klasy SCADA (Supervisory Control And Data Acquisition). Są one wykonane na bazie komputerów bądź serwerów klasy PC. Odpowiednio licencjonowane oprogramowania pozwala stworzyć programiście zaawansowane układy wraz z pełną archiwizacją danych pomiarowych i nastawa systemów automatyki przemysłowej.

W jakich sektorach działamy?

Tło Gospodarka wodno - ściekowa i ochrona środowiska

Gospodarka wodno - ściekowa

Linia produkcyjna

Przemysł spożywczy

Maszyny i linie produkcyjne

Automotive

Odnawialne źródła energii

Odnawialne Źródła Energii OZE

Efektywność

Poprawa efektywności energetycznej